Йотова: С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред. Той е човек, който си държи на думата
Румен Радев ще стартира да ръководи в тежък миг. " Прогресивна България " ще би трябвало да направи разбор на финансовото положение на страната.
Това съобщи в ефира в Деня на храбростта президентът Илияна Йотова пред Българска национална телевизия.
По думите ѝ ще трябва да се подкрепят най-бедните хора, най-уязвимите, бизнеса. " Аз не давам препоръки, само че колкото повече съдружници намерим, които могат да одобряват сложните моменти, толкоз по-успешни ще бъдат промените и непопулярните решения, които ще би трябвало да се вземат. Правителството да стартира да изяснява за какво взима едно решение, а не друго ", подчерта президентът.
Препоръчвам прям диалог на министрите с обществото и съществени съвещания със специалсти, когато се взимат значимите решения.
Според нея моделът " Радев " не съществува ". Румен Радев е човек, който държи на думата си и има една линия - в никакъв случай и никого не е оставил, защити Йотова експрезидента.
Тя се закани, че президенството ще бъде коректив и в случай че се наложи, ще подлага на критика държавното управление.
С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред, посочи Йлияна Йотова.
Президентската институция ще бъде коректив, както е било до в този момент
За първи път изпълнителната власт ще премине в ръцете на новите без непотребна борба, коментира още Илияна Йотова.
Президентът разяснява Деня на Българската войска - 6 май. Йотова благодари на военните, че пазят българското знаме и държавност, които са приели най-трудната и най-рисковата специалност. Модернизацията на българската войска би трябвало да продължи, тъй като сега България се намира на границата на два спора, регистрира президентът.
Българската войска е войска на чест, дълг и бъдеще, сподели в празничното предаване на Българска национална телевизия " Денят на храбростта - 6 май " президентът на Република България Илияна Йотова.
Тя очерта и четири съществени целта за развиването на въоръжените сили – рационализация, вложения в хората, съюзнически отговорности и възстановяване на статута на военнослужещите.
Тя дефинира армията с висока оценка за ролята ѝ в обществото.„ Вълнението ми е голямо. Виждам войска на дълг, на чест, на славно минало, с последователност, с обичаи и войска с бъдеще. Най-важната дума през днешния ден е благодаря. Благодаря за това, че пазят българското знаме и държавност. Смели хора – дами, мъже, момчета, девойки, които са приели най-трудната, най-рисковата специалност, дисциплинираност с доста ограничения, само че знаят за какво го вършат – родолюбие, родно място, татковина и мир. “
На въпрос за развиването на армията в условия на световни спорове, Йотова очерта главните цели. Тя сложи акцент върху модернизацията на въоръжените сили.
„ Напоследък доста приказваме за тактики и тактики и като че ли хората престанаха да слушат като чуят тази дума. В моите очи би трябвало да бъдат направени четири неща незабавно и незабавно. Първо – това е започнатата рационализация на българската войска да продължи. Научихме го по сложния метод. В момента България географски се намира тъкмо сред два спора. Виждаме, че методът, по който действа и е оборудвана армията, не може да продължава напред, тъй че почналата рационализация би трябвало да продължи с бързи темпове.
На второ място и най-важното – това е инвестицията в хората. Славната българска история демонстрира, че волята на българския боец в никакъв случай не е победена от модерно оръжие. Тя е освен това, само че през днешния ден изискванията изискват нашите бойци да бъдат добре готови и подготвени. На трето място това са нашите съюзнически и национални отговорности. Да, ние сме член на Европейски Съюз и НАТО, само че силата на един съюз е общ брой от силата на всички, които го съставляват. Когато армията ни е мощна и боеспособна, ние способстваме и съюзите да са мощни и боеспособни. Това не значи, че нямаме отговорност към отбраната на личната ни национална сигурност. На четвърто място да помислим за това, че хората с униформи са хора. Те имат потребност да имат естествен живот и статут, фамилиите им да се усещат добре и да се радват на уважението на българския народ. “
По думите й когато се приказва претенциите към българската войска, би трябвало да се замисляме и дали страната и институциите са на мястото си и подсигуряват изискванията за развиването й.
Според нея отговорността за армията може да бъде оправдана, когато институциите са на мястото си. " Вървим по един доста правилен път, само че би трябвало още повече упоритост, отговорност и старания ", надява се президентът.
Според нея България би трябвало да има самочувствие, с цел да прави политики с европейските си сътрудници. " Да си член на Европейски Съюз значи да имаш свое мнение по въпросите на европейско равнище. Какво пречи да изработим консолидирано мнение и позиция за многогодишната финансова рамка на Европейски Съюз и да я представим? ", запита президентът.
Това съобщи в ефира в Деня на храбростта президентът Илияна Йотова пред Българска национална телевизия.
По думите ѝ ще трябва да се подкрепят най-бедните хора, най-уязвимите, бизнеса. " Аз не давам препоръки, само че колкото повече съдружници намерим, които могат да одобряват сложните моменти, толкоз по-успешни ще бъдат промените и непопулярните решения, които ще би трябвало да се вземат. Правителството да стартира да изяснява за какво взима едно решение, а не друго ", подчерта президентът.
Препоръчвам прям диалог на министрите с обществото и съществени съвещания със специалсти, когато се взимат значимите решения.
Според нея моделът " Радев " не съществува ". Румен Радев е човек, който държи на думата си и има една линия - в никакъв случай и никого не е оставил, защити Йотова експрезидента.
Тя се закани, че президенството ще бъде коректив и в случай че се наложи, ще подлага на критика държавното управление.
С Радев работихме в екип и ще продължим и за напред, посочи Йлияна Йотова.
Президентската институция ще бъде коректив, както е било до в този момент
За първи път изпълнителната власт ще премине в ръцете на новите без непотребна борба, коментира още Илияна Йотова.
Президентът разяснява Деня на Българската войска - 6 май. Йотова благодари на военните, че пазят българското знаме и държавност, които са приели най-трудната и най-рисковата специалност. Модернизацията на българската войска би трябвало да продължи, тъй като сега България се намира на границата на два спора, регистрира президентът.
Българската войска е войска на чест, дълг и бъдеще, сподели в празничното предаване на Българска национална телевизия " Денят на храбростта - 6 май " президентът на Република България Илияна Йотова.
Тя очерта и четири съществени целта за развиването на въоръжените сили – рационализация, вложения в хората, съюзнически отговорности и възстановяване на статута на военнослужещите.
Тя дефинира армията с висока оценка за ролята ѝ в обществото.„ Вълнението ми е голямо. Виждам войска на дълг, на чест, на славно минало, с последователност, с обичаи и войска с бъдеще. Най-важната дума през днешния ден е благодаря. Благодаря за това, че пазят българското знаме и държавност. Смели хора – дами, мъже, момчета, девойки, които са приели най-трудната, най-рисковата специалност, дисциплинираност с доста ограничения, само че знаят за какво го вършат – родолюбие, родно място, татковина и мир. “
На въпрос за развиването на армията в условия на световни спорове, Йотова очерта главните цели. Тя сложи акцент върху модернизацията на въоръжените сили.
„ Напоследък доста приказваме за тактики и тактики и като че ли хората престанаха да слушат като чуят тази дума. В моите очи би трябвало да бъдат направени четири неща незабавно и незабавно. Първо – това е започнатата рационализация на българската войска да продължи. Научихме го по сложния метод. В момента България географски се намира тъкмо сред два спора. Виждаме, че методът, по който действа и е оборудвана армията, не може да продължава напред, тъй че почналата рационализация би трябвало да продължи с бързи темпове.
На второ място и най-важното – това е инвестицията в хората. Славната българска история демонстрира, че волята на българския боец в никакъв случай не е победена от модерно оръжие. Тя е освен това, само че през днешния ден изискванията изискват нашите бойци да бъдат добре готови и подготвени. На трето място това са нашите съюзнически и национални отговорности. Да, ние сме член на Европейски Съюз и НАТО, само че силата на един съюз е общ брой от силата на всички, които го съставляват. Когато армията ни е мощна и боеспособна, ние способстваме и съюзите да са мощни и боеспособни. Това не значи, че нямаме отговорност към отбраната на личната ни национална сигурност. На четвърто място да помислим за това, че хората с униформи са хора. Те имат потребност да имат естествен живот и статут, фамилиите им да се усещат добре и да се радват на уважението на българския народ. “
По думите й когато се приказва претенциите към българската войска, би трябвало да се замисляме и дали страната и институциите са на мястото си и подсигуряват изискванията за развиването й.
Според нея отговорността за армията може да бъде оправдана, когато институциите са на мястото си. " Вървим по един доста правилен път, само че би трябвало още повече упоритост, отговорност и старания ", надява се президентът.
Според нея България би трябвало да има самочувствие, с цел да прави политики с европейските си сътрудници. " Да си член на Европейски Съюз значи да имаш свое мнение по въпросите на европейско равнище. Какво пречи да изработим консолидирано мнение и позиция за многогодишната финансова рамка на Европейски Съюз и да я представим? ", запита президентът.
Източник: dnesplus.bg
КОМЕНТАРИ




